Universalus Dizainas apibūdina tokią aplinkos struktūrą ir dizainą, kuris gali būti prieinamas, suprantamas, ir naudojamas kuo platesnio žmonių rato, nepriklausomai nuo jų amžiaus, dydžio, galios ar negalios.
Žmonės daug kuo skiriasi – vieni kairiarankiai, kiti dešiniarankiai, skiriasi ir jų amžius, gabaritai bei funkcinės galimybės. Liga ar negalia (nesvarbu trumpalaikė ar nuolatinė) visada paveikia tokias žmogaus savybes kaip judėjimas, miklumas, veiklumas, pusiausvyra, jėga, ištvermė, įžvalga, klausa, kalba, lytėjimas, žinios, supratimas, atmintis ar nuovokos jausmas.
Žmonės su skirtingomis galimybėmis turėtų galėti naudotis pastatais patogiai bei saugiai ir su kaip įmanoma mažesne specialia pagalba. Žmonėms turėtų būti paprasta rasti kelią, suprasti kaip veikia tam tikri pastatų įrengimai.
Yra nuostabu kaip universalus dizainas, esant tokiai dideliai populiacijos įvairovei, sugeba įtikti daugybei skirtingų žmonių bei tapti visiems pritaikytų bei vietų sukūrimo priežastimi. Universalaus dizaino prieiga pašalina, sumažina arba pakeičia didžiulių išlaidų poreikį taip, kad tam tikrų grupių norai būtų išpildyti vėlesnėse stadijose.
Šis tinklapis yra skirta architektams, inžinieriams, planų rengėjams, projektų vystytojams, dizaineriams, darbų rangovams, statybininkams, darbų vykdytojams ir visiems, kurie prisideda prie dizaino, eksploatavimo ir pastatų bei jų aplinkų valdymo. Puikiai išdėstoma universalaus dizaino filosofija, skirta visiems naujiems pastatams ir jau egzistuojančioms erdvėms.