Renkantis paviršių apdailas reikia atkreipti dėmesį į jų vaizdinį kontrastą, nes jis patogus daugeliui pastato naudotojų.
Dėl ryškaus vaizdinio skirtumo pagerėja aiškumas, orientacija, erdvės suvokimas, palengvėja paviršių atpažinimas, paryškėja kontūrai ir galimi kliuviniai.
Vaizdinis kontrastas įvertinamas pagal skirtingų sienų, grindų, lubų ir durų paviršių Šviesos atspindžio santykį. Šviesos atspindžio santykis yra nuo paviršiaus atsispindinčios šviesos matmuo nuo 0 iki 100, kai 0 – šviesą visiškai sugeriantis paviršius (juodas), o 100 – šviesą visiškai atspindintis paviršius (baltas).
Buvo atliktas tyrimas, kuriuo nustatyta, kokie paviršiai tinkami regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms. Tyrimų rezultatai yra pavaizduoti pav. „Dviejų gretimų paviršių rezultatų diagrama, gauta pagal šviesos atspindžio santykius“ ir gali būti naudojami kaip gairės, renkant pradines spalvas ir paviršius vidinėms aplinkoms įrengti.
Iš diagramos aišku, kad jeigu dviejų gretimų paviršių ŠAS (Šviesos atspindžio santykis) yra 30 arba daugiau taškų, tai geras vaizdinis kontrastas garantuotas. Jeigu ŠAS gretimose teritorijose yra mažesnis nei 20 taškų, tai tikėtina, kad vaizdinis kontrastas bus menkas. Jeigu ŠAS skirtumas tarp 20–30 taškų, tai kontrastas gali būti geras esant tam tikroms sąlygoms.
Tam, kad būtų pasiektas geras vaizdinis kontrastas, mažesniems daiktams ir paviršiams reikia didesnio ŠAS skirtumo, o didesniems – mažesnio ŠAS skirtumo.
Pavyzdžiui, šviesos jungiklio ir aplinkinių sienų ŠAS skirtumas turi būti didesnis, nei kambario sienos ir grindų paviršiaus ŠAS skirtumas.
Skirtingų spalvų ir paviršių ŠAS įvairiose statybų stadijose gali būti pasirinkti pagal gamintojo produkto duomenis (jeigu jie yra nurodyti) arba lyginant spalvų, turinčių ŠAS įvertinimus, pavyzdžius.