Visuose viešojo naudojimo pastatuose durys turi užsidarinėti savaime. Taip pat savaime užsidarinėti turi ugniai atsparios, vestibiulių durys ir visos kitos, kurių paskirtis – saugumas, garso ir kvapų izoliacija ar pan.
Kad ir kaip būtų, savaime užsidarančios durys gali tapti kliūtimi daugumai žmonių, nes jos nėra automatinės, todėl reikia daug jėgos, norint jomis pasinaudoti. Ketinant įrengti savaime užsidarančias duris, reikėtų pasvarstyti, kaip palengvinti jų naudojimą.
Savaiminį užsidarymą garantuojantys įtaisai turi atitikti durų dydį, tipą, vietą pastate ir naudojimo dažnumą. Įrengiant tokius įtaisus, reikėtų pagalvoti ir apie metalines durų detales: vyrius, užraktus, saugumo juosteles, dūmų kontrolės įrangą ir t.t. Nuo šių detalių durys pasunkėja.
Minėti įtaisai turi būti reguliuojami ir kontroliuojami, pritaikant įvairias užsidarymo ir atsidarymo ypatybes. Neturėtų būti naudojami fiksuoti ir spyruokliniai įtaisai, nes durys gali užsidaryti to nesitikint ir tuo sukelti pavojų naudotojams.
Uždelsto užsidarymo įtaisai gali būti naudingi pvz., kambariuose. Tokie įtaisai veikia gana paprastai: atvertos durys palaipsniui lėtai užsidarinėja, todėl žmogus turi daugiau laiko praeiti ir nereikia laikyti atidarytų durų. Tokia įranga naudinga silpniems, nemikliems, sutrikusių judesių žmonėms.
Kad ir kaip būtų, tokių įtaisų įrengimas nerekomenduojamas cirkuliaciniuose maršrutuose.
Pastatuose, kur įrengta automatinė gaisro gesinimo sistema, durys, dėl užsidarymo įtaisų veikimo, turi likti atviros arba laisvai varstytis – priklausomai nuo situacijos. Tokio pasirinkimo galimybė yra būtina dėl to, kad kritinėje situacijoje žmonėms nereikėtų patiems atidarinėti durų ir būtų išvengta rimtesnių problemų.
Elektromagnetiniais įtaisais valdomos durys gali ilgą laiką išlikti vienoje pozicijoje, o žmonės gali jas pereiti, nenaudodami jėgos atidarymui. Tokios durys pravarčios senjorams, silpnesniems, nemikliems žmonėms. Sutrikus elektros tiekimui, durys pačios užsidaro. Tai gali nutikti ir įsijungus dūmų signalizacijai, įvykus trumpam sujungimui ir pan.
Tokius įtaisus geriausiai naudoti cirkuliacinių maršrutų koridoriuose, vestibiuliuose.
Kai durys dėl specialių įtaisų yra lengvai varstomos, beveik nereikia jėgos joms valdyti. Tokie įtaisai, aktyvuoti garso sirenos, uždaro duris ir nuo tol jos veikia spyruokliniu būdu.
Keičiantis slėgiui, pakinta ir tokių įtaisų veikimo galimybės, taigi, jų nereikėtų įrenginėti cirkuliacinių maršrutų duryse, nes, netikėtai užsidarius durims, gali kilti pavojus. Kad ir kaip būtų, šiuos įtaisus galima statyti į kambario pusę atsidarančiose duryse, kitose panašiose vietose.