Jeigu kelio nuolydis viršija 1:25, tai toks kelias turėtų būti įrengiamas kaip išorinis pandusas. Išorinių pandusų nuolydis neturi viršyti 8,3 proc., pakilimas negali būti didesnis kaip 450 mm po kiekvienos lygios aikštelės. Pandusas negali būti ilgesnis kaip 9 metrai.
Jeigu panduse yra du nuoseklūs nuolydžiai, tai jie turi būti vienodo statumo. Tarp aikštelių esančių pandusų nuolydžiai turi būti vienodi.
Statesni pandusai nerekomenduojami, nes jais gali būti nepatogu naudotis vežimėliu judantiems neįgaliesiems, tėvams su vaikiškais vežimėliais, žmonėms, turintiems judėjimo sutrikimų, naudojantiems pagalbines judėjimo priemones, neturintiems jėgų pakilti pernelyg stačiu pandusu į viršų. Nusileidimas tokiais pandusais gali būti pavojingas, nes lėtinant greitį arba stabdant neįgaliojo ar vaikišką vežimėlius, gali tekti panaudoti jėgą. Neįgalieji, besileidžiantys pernelyg stačiu pandusu, gali išvirsti per vežimėlio priekį. Kylant į viršų, tiek neįgaliųjų, tiek vaikiški vežimėliai gali pavojingai pasvirti atgal.
Ilgi, su didžiuliais aukščio pokyčiais pandusai, kai kurių žmonių yra neįveikiami, net jei juose yra lygių aikštelių, poilsio vietų.
Jeigu bendras visos platformos pakilimas viršija 2000 mm, tai šalia, kaip alternatyva, turėtų būti įrengta liftas ar keltuvas.
Nors panduso nuolydis turi būti ne didesnis kaip 1:50, tačiau esamu nuolydžiu turėtų lengvai nutekėti vanduo. Jeigu tikėtina, kad ant pandusų ir laiptų aikštelių gali kauptis vanduo, būtina įrengti vandens nutekinimo sistemas. Jeigu vanduo nuo panduso paviršiaus pilnai nenuteka, tai tokį pandusą gali būti pavojinga naudoti kai šlapia ar pašąla.
Pandusų nuolydžiai turi būti tiesūs. Reikėtų vengti vingiuotų pandusų, nes jais judantys neįgalieji, tėvai su vežimėliais, pagalbines ėjimo priemones naudojantys žmonės gali susidurti su įvairiais nepatogumais. Pandusų krypties pokyčiai galėtų būti nebent po tarpinės lygios aikštelės.
Panduso plotis turėtų būti toks, kad juo galėtų judėti numatytas naudotojų srautas. Taip pat reikėtų numatyti, ar žmonės judės pandusu abiem kryptimis vienu metu. Kad ir kaip būtų, jo plotis negali būti mažesnis kaip 1500 mm. Jeigu numatyta, kad pandusu vienu metu ir abiem kryptimis judės daug žmonių, tai jo plotis turėtų būti ne mažesnis kaip 1800 mm.
Pandusų viršuje ir apačioje turėtų būti įrengta po aikštelę lygiu paviršiumi. Jos matmenys: 2400 mm x 2400 mm. Tokiame plote galės laisvai manevruoti vežimėliais judantys ir kiti neįgalūs žmonės. Tarpinės aikštelės turėtų būti 2000 mm ilgio ir tokio paties kaip pandusas pločio. Jeigu pandusas yra ilgas ir juo dažnai naudojasi vežimėliais judantys neįgalieji, vaikiškus vežimėlius stumiantys tėvai, tai jo plotis turi būti padidintas iki 1800 mm, kad nekiltų problemų prasilenkiant.
Panduso paviršius turi būti neslidus tiek drėgnu, tiek sausu oru. Tarp panduso ir aplink jį esančio paviršiaus turi būti kontrastas, kad regėjimo sutrikimų turintys žmonės galėtų lengviau suprasti, kur jo pradžia ir pabaiga.
Jeigu paviršiaus aplink pandusą lygis skiriasi nuo jo nuolydžio ar aikštelės lygio, tai to aplink esančio paviršiaus kraštuose turi būti įrengiamas bordiūras arba kitokia apsauga.
Bordiūras turi būti 100 mm aukščio (virš panduso ir aikštelės paviršiaus) ir vizualiai skirtis nuo panduso paviršiaus. Baliustrada ar apsauginė sienelė, įrengta panduso šone yra naudinga tuomet, kai tarp panduso paviršiaus ir baliustrados ar apsauginės sienelės apačios nėra didesnio kaip 50 mm tarpo.
Jeigu pandusas yra įrengtas sode ir virš jo šonų yra žemė, tai nebereikia įrenginėti bordiūrų ar kitokių apsaugų, nes tai galėtų virsti kliuviniu.
Tamsiu paros metu pandusai turėtų būti tinkamai apšviesti, kad jais būtų galima naudotis. Šviestuvai turėtų būti išdėlioti taip, kad ant panduso, aikštelių kristų pakankamai šviesos, puikiai matytųsi paviršiaus pokyčiai. Blizgantys, akinančiai ryškūs ar kuriantys šešėlius šviestuvai neturėtų būti naudojami, nes toks apšvietimas gali suklaidinti daug ką, ypač silpnaregius žmones. Rekomenduojama panduso apšvieta yra 150 liuksų.