Kartais pravartu, kad viešam naudojimui skirtas telefono aparatas būtų įrengtas tam skirtoje būdelėje ar kambaryje. Tai itin naudinga, jeigu žmonėms reikia privatumo ar bendravimui trukdo foninis triukšmas.
Telefono aparatų būdelės turi būti visiems pritaikytos ir prieinamos vaikams, žemaūgiams žmonėms, neįgaliųjų vežimėliais judantiems, regos sutrikimų turintiems, sunkiai rankas valdantiems žmonėms.
Telefono aparatų būdelėse turi būti 900 mm pločio praėjimas.
Tuščia erdvė iš abiejų durų pusių turi būti tokia, kaip aprašoma skyriuje „Įėjimai ir pagrindinės jų struktūros”. Telefono aparatai ir šalia jų esančios lentynos neturėtų išsikišti į tuščią erdvę. Šalia esančiame paveikslėlyje parodomi galimi durų, atveriamų į išorę ir vidų, išdėstymai.
Jeigu būdelėje telefono aparatas yra padėtas ant stalo, tai telefono aparato laido ilgio turi užtekti, kad aparatą būtų galima padėti bet kurioje norimoje būdelės vietoje. Tokio veiksmo gali prireikti tam, kad būtų geriau matomi numeriai ar kitos detalės.
Jeigu telefono aparatas yra pritvirtintas prie sienos, tai jis turi atitikti anksčiau pateiktas pateiktas rekomendacijas, kad žmonės aparatu galėtų naudotis sėdėdami. Turi būti įrengiama kilnojama kėdė. Kairėje ir dešinėje pusėse turi būti įrengiamos 500 mm gylio lentynos.
Telefono aparato būdelės išorėje, 1400 mm –1700 mm aukštyje, 150 mm atstume nuo atsidariusių durų krašto turi būti įrengtas aiškus reljefinis ženklas su telefono aparato ir Tarptautiniu prieigos simboliais. Telefono aparatų būdelės turi būti lengvai randamos pagal krypties ženklus.