Vidinių durų plotis turi būti bent 850 mm, bet, esant galimybei, jos gali būti ir platesnės. Abiejose durų pusėse turi būti pakankamai vietos manevruoti.
Jeigu vidinės durys yra įrengtos storoje sienoje, tai jų ir sienos paviršiai turi būti viename lygmenyje tam, kad žmonėms netektų toli siekti rankenos ar spynos.
Jeigu durys yra storos sienos nišoje, į kurią, prieš atidarant duris, reikia įeiti, tada svarstoma automatinių durų galimybė, nes per jas patekti į pastatą bus lengviau, patogiau.
Durys turėtų vertis į kambarius, o ne į koridorius ar kitas erdves. Į išorinę pusę atsidarančios durys daugeliui tampa kliuviniu, o ypač – neregiams bei silpnaregiams žmonėms. Jeigu numatyta, kad durys atsidarinės į išorinę pusę (pvz., dėl saugios evakuacijos, kitų svarių priežasčių), tai jos turi būti įrengtos nišoje arba atitvertos apsauginiu barjeru ir pan.
Durų, atsidarančių į padusų ar laiptų takų puses, įrengimas turėtų būti labai apgalvotas: kad ir kaip būtų, durys jokiais atvejais negali atsidarinėti tiesiai į pandusus.
Į laiptines atsidarančios durys negali užtverti evakuacinių ir cirkuliacinių maršrutų, takų į saugumo zonas.
Į kambarių pusę atidaromos durys turi atsiremti į šalia esančią sieną. Durys, kai rankena paliečia sieną, turi būti atsivėrusios bent 90 laipsnių kampu. Tokiu atveju, žmonės eis tiesiai ir atsidurs kambario viduryje, o ne jo kraštuose, kur gali būti pristatyta baldų.
Jeigu įmanoma, visos to paties pastato durys turi atsidarinėti vienodai. Svarbu, kad atidarius duris, būtų lengviau pasiekiamas kambario vidurys, o ne jo kraštai. Vidinės durys turi skirtis iš aplinkos, tada jas galima nesunkiai rasti. Savaime neužsiveriančios, praviros ar atidarytos durys gali sukelti pavojų praeiviams. Tokiu atveju, išsikišęs durų kraštas turi skirtis nuo likusių durų spalva ar raštu, kad jį būtų lengva pastebėti ir nekiltų pavojus praeiviams.
Įrengus dvigubas duris, pirmąsias duris būtina aiškiai pažymėti.
Vidinėse duryse gali būti įstatomos stiklo plokštės. Tokios plokštės, įstatytos duryse, vedančiose į koridorius, vestibiulius ar laiptines, labai praverčia naudotojams.
Permatomas stiklo plokštes rekomenduojama statyti ir kambarių duryse, žinoma, jeigu tai nepažeidžia saugumo, privatumo, nepablogina apšvietimo. Esant stiklui, prieš įeinant lengva nustatyti, ar kambarys neužimtas. Tai aktualu mokyklose, dalykinių pokalbių kambariuose ir įstaigose. Jeigu dėl privatumo ar saugumo tokios stiklo plokštės atsisakoma, reikėtų pasvarstyti apie stiklinę juostą durų viršuje, kad būtų galima matyti, ar kambario viduryje kas nors juda. Tai ypač svarbu neprigirdintiems žmonėms.
Jeigu duryse įstatyto stiklo ir šalia esančių paviršių panašios spalvos, tai stiklas turi būti pažymėtas spalvotomis juostelėmis ar bet kokiomis kitomis detalėmis, išskiriančiomis įstatytą stiklą iš aplinkos.
Stiklinių durų kraštai turi būti aiškiai pažymėti ir gerai matomi. Pavyzdžiui, juos galima apklijuoti 25 mm pločio juostelėmis. Tokių durų apačią (400 mm) rekomenduojama daryti iš kietos medžiagos, kad jų nesubraižytų metaliniai neįgaliųjų vežimėlių pakojai.