Telefonų aparatai, kuriais bus atliekami asmeniniai skambučiai, turi būti įrengiami visuose viešuose, transporto pastatuose, lankytojų traukos centruose ir prekybinėse patalpose, pvz., universalinėse parduotuvėse ar prekybos centruose.
Kai kuriais telefonų aparatais, pavyzdžiui, esančiais prie registratūros stalo, lankytojams ir klientams turi būti leidžiama naudotis nemokamai. Visose kitose vietose, tikėtina, kad už šią paslaugą teks susimokėti. Telefonų aparatai turi būti pritaikyti ir prieinami visiems visuomenės nariams.
Kartais telefonų aparatai, esantys pastato viduje, gali būti skirti vidiniams skambinimams atlikti, pavyzdžiui, pakviesti žmones pokalbiui, jeigu pastatas priklauso didelei organizacijai. Skambinimas tokiais telefono aparatais nėra apmokestinamas ir turi būti prieinamas visiems, norintiems naudotis tam tikra paslauga. Be to, telefonų aparatai, tiesiogiai sujungti su taksi ar pervežimo paslaugų operatoriais, turi būti patogūs, suprantami visiems, kurie jais galimai naudosis.
Telefono aparatai turi būti įrengiami patogioje vietoje ir aiškiai pažymėti. Jeigu vienoje vietoje įrengiama keletas telefono aparatų, tai bent vienas turi būti tinkamame vežimėliuose sėdintiems neįgaliesiems aukštyje. Jei yra daug telefonų aparatų vienoje vietoje, jie turi būti įrengti įvairiuose aukščiuose.
Visi telefono aparatai turi įdiegtą sujungėją ir reguliuojamo garso valdymą telefono ragelyje. Toks valdymas itin padeda žmonėms su klausos sutrikimais. Beveik visi nauji telefono aparatai turi indukcinius sujungėjus, bet pastarieji gali būti įdiegti ir senesniuose telefonų aparatuose. Indukciniai sujungėjai patogūs žmonėms su klausos sutrikimais, kurie gali girdėti pagarsintą signalą, jeigu savo asmeniniuose aparatuose jie pasirenka T funkciją. Tokių telefono aparatų buvimas pastate ar kitoje aplinkoje turi būti pažymėtas taip, kaip parodyta šalia esančiame paveikslėlyje. Garso valdymo kontrolė yra įdiegiama tam, kad būtų galima reguliuoti 12–18 decibelų stipresnį už aplinkos triukšmą garsą.
Prieš kiekvieną telefono aparatą turi būti bent 2400 mm x 2400 mm dydžio tuščias plotas, kad aparatu lengvai galėtų naudotis vežimėliuose sėdintys neįgalūs ir elektriniais vežimėliais besinaudojantys žmonės.
Telefono ragelio laidas turi būti bent 1000 mm ilgio, kad rageliu galėtų naudotis įvairaus ūgio žmonės tiek iš aparato šonų, tiek iš priekio.
Jeigu telefono aparatai yra įrengiami žemiau, kad jais galėtų naudotis vežimėliuose sėdintys neįgalūs, žemesnio ūgio, sunkiai rankas valdantys žmonės ir vaikai, tai tokių aparatų valdymo skydelis turi būti įrengtas 750 mm – 1000 mm virš grindinio paviršiaus, su 700 mm aukščio niša keliams pakišti, kaip parodyta šalia esančiame paveikslėlyje. Jeigu prie telefono aparato įmanoma prieiti iš priekio, tai niša keliams pakišti gali būti 500 mm gylio, kad žmogus galėtų naudotis aparatu sėdėdamas.
Jeigu telefono aparatai įrengiami aukščiau, kad jais galėtų patogiai naudotis stovintys žmonės, tada valdymo skydelis turi būti įrengtas ne aukščiau kaip 1370 mm virš grindinio paviršiaus. Jeigu yra keletas telefonų aparatų, tai jie turi būti įrengti skirtinguose aukščiuose.
Visi aparatai turi būti su spaudžiamaisiais mygtukais, o ant vidurinio numerio „5” turi būti tai žyminti taktilinė nuoroda – neįkainojama pagalba žmonėms su regėjimo sutrikimais. Kortelėms ir monetoms skirtos angos turi būti piltuvėlio formos, nes tokios angos yra patogios visiems naudotojams.
Telefono aparatų valdymo skydeliai, šalia esančios lentynėlės ir visos instrukcijos turi būti gerai apšviestos. Visa tai rekomenduojama apšviesti 200 liuksų ryškumo šviesa.
Šalia įrengta sėdima vieta bus patogi visiems, kurie mieliau skambina sėdėdami. Kėdė gali būti sulenkiama ar paaukštinta, kad nenaudojama netaptų kliuviniu.
Tekstiniai telefonų aparatai
Viešojo naudojimo telefonų aparatų įrengimo vietose turi būti ir bent vienas tekstinis telefono aparatas. Tekstiniai telefono aparatai būtini viešosiose įstaigose: ligoninėse, saugumo punktuose, sveikatos centruose, autobusų ir traukinių stotyse, viešbučiuose ir kelių taisymo vietose.
Reikėtų pagalvoti apie tekstinių telefono aparatų įrengimą šalia registratūros stalų, esančių viešuosiuose pastatuose. Jie gali būti skiriami personalo darbuotojams, jeigu nutarta bendrauti susirašinėjant. Savaime suprantama, personalo darbuotojai turi būti gerai apmokyti naudotis tokiais telefono aparatais.
Tekstinis telefono aparatas susideda iš klaviatūros ir prijungto ekrano. Klaviatūra ir ekranas gali būti įmontuoti į telefono aparatą (pvz., išankstinio apmokėjimo telefono aparatą) arba tai gali būti atskiros detalės, prijungtos prie telefono aparato ragelio akustinio sujungėjo pagalba. Tekstiniais telefono aparatais, naudojant klaviatūrą, galima rašyti žinutes. Žinutės priimamos naudojant panašų prietaisą, kuris paverčia tekstą į garsą ir atvirkščiai.
Viešojo naudojimo telefono aparatai turi šalia esančią lentynėlę tam atvejui, jeigu žmonės norėtų pasinaudoti nešiojamu tekstiniu telefono aparatu. Lentyna turi būti bent 250 mm pločio ir 350 mm gylio, su rekomenduojama 250 mm dydžio laisva erdve viršuje. Tokia erdvė reikalinga tam, kad būtų galima skaityti rašomą tekstą ekrane ir patogiai naudotis klaviatūra.
Įrengus tekstinio telefono aparatą, jis turi būti pažymėtas aiškiu simboliu.